ВІЛ через дружбу НЕ передається!

Напередодні всесвітнього дня боротьби та профілактики ВІЛ/СНІД молодь міста зібралася для спілкування з фахівцями «Клініки, дружньої до молоді»  в МЦ «Романтика». Зустріч пройшла під девізом «ВІЛ через дружбу НЕ передається!».

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

Психолог «Клініки, дружньої до молоді» , Таїсія Луцьковська,  нагадала, що таке ВІЛ, СНІД. Говорили про те, як передається ВІЛ; що робити для зниження ризику інфікування ВІЛ; як живуть люди з цим вірусом; куди звертатися за консультацією з питань ВІЛ/СНІД.

Чоловік, що живе з ВІЛ, допоміг молоді розібратися в багатьох складних питаннях антиретровірусної терапі, проговорив ризики ін’єкційного вживання наркотиків, та вцілому, що “наркотик вміє чекати»…

Учасники зустрічі мали можливість пройти тестування на ВІЛ, гепатит В, С, сифіліс і отримати результат через 15 хвилин.

Організатори акції прагнули досягнути основної мети – донести до студентства важливість даної проблеми, необхідність тестування на ВІЛ/СНІД та способи захисту.

Що ти можеш зробити для ВІЛ-позитивного друга: вислухай, запитай чим ти можеш допомогти, запевни в своїй дружбі і конфіденційності, запроси на День народження, візьми за руку, спілкуйся, захисти…

Будьте толерантнішими з людьми, що живуть з ВІЛ, адже він не передається через дружбу та спілкування!

За матеріалами Владлени Концевич, керівника «Клініки, дружньої до молоді»

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *