Як і коли запрацює електронний рецепт у програмі «Доступні ліки»

Нагадуємо, що з 01 квітня 2019 року Урядова програма реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки» трансформувалася та перейшла в адміністрування Національної служби здоров’я України з впровадженням електронного рецепту.
Список аптек – учасниць Урядової програми оновлюється, на сьогодні 70 аптек та аптечних пунктів вже подали необхідні документи для відпуску ліків. На зараз деякі аптечні заклади ще продовжують працюють над налаштуванням програмного забезпечення, документи інших аптечних закладів ще знаходяться на перевірці в Національній службі здоров’я України, частина вже надає препарати за електронними рецептами. Надаємо посилання, за яким можна ознайомитись з адресами та телефонами аптечних закладів, які задіяні в Урядовій програмі «Доступні ліки». https://nszu.gov.ua/…/apteki-uchasniki-uryadovoyi-programi-…
Для уточнення інформації про можливість відпуску або наявність препаратів в аптеці можна зателефонувати за номерами, вказаними за посиланням на сайт НСЗУ.
Надаємо покрокову інструкцію для того щоб отримати ліки за Урядовою програмою. 
З початку Вам необхідно записатись та прийти на прийом до лікаря, з яким підписана декларація. Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» буде неможливо. Якщо ви ще не підписали декларацію, це варто зробити. Під час виписування електронного рецепту лікар разом з Вами перевірить, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації є актуальним і належить Вам. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера. Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я. На Ваш мобільний телефон приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт : ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ». За необхідності лікар може надати у паперовому вигляді рецепт, проте обов’язково має бути СМС -підтвердження. Надалі Ви звертаєтесь у будь-яку зручну для Вас аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки», називаєте працівнику аптеки номер рецепта. Працівник запропонує Вам лікарські засоби, які є в цій аптеці та входять в програму «Доступні ліки». Ви виберете лікарські засоби і надаєте чотиризначний код підтвердження та отримуєте свої ліки.
Якщо необхідного препарату немає, Ви можете звернутися в іншу аптеку та отримати медичні препарати.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *